| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Aqua Ek Eleganza Antikgrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 541580 (640) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146531 |
Beskrivning
Letar du efter ett nytt golv till köket, tvättstugan, entrén eller liknande rum, så är en aqua laminat som denna ett utmärkt val, eftersom laminatgolvet är extra skyddat mot fukt, vilket gör att det är särskilt lämpligt för att klara utmaningarna i dessa rum. Golvet är i slitageklass 33 och är lämpligt för både privat bostad och kommersiellt bruk.
Det vackra laminatgolvet från tyska HARO har en ytterst verklighetstrogen trälook inspirerad av gråtonat ek. Laminatgolvet är i plankformat med fas på alla 4 sidor. Golvet har ett integrerat klicksystem som säkerställer enkel och lätt montering.
Laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Eleganza Antikgrå har en särskild authentic yta, som gör att golvet inte bara ser ut som trä, utan också känns som trä.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

