Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Metallic Svart |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544802 (20) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341939 |
Beskrivning
Detta vackra HARO laminatgolv har ett helt särskilt utseende och kommer att vara en fin blickfång varhelst det läggs. Laminatgolvet är svart och har en verklighetstrogen trälook, som är inspirerad av den klassiska träslaget ek.
Laminatgolvet är i plankformat med vackra långa och breda plankor, som har fas på alla 4 sidor, vilket på bästa sätt framhäver de enskilda plankorna när ditt golv är lagt.
Golvet är en del av en särskild Aqua-serie, vilket betyder att det är extra motståndskraftigt mot vatten, vilket gör golvet till ett självklart val i ett tvättstuga eller kök. Golvet är inte godkänt för våtrum.
Laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Metallic Svart är i slitageklass 33 och är lämpligt för både den privata bostaden och kommersiellt bruk.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

