Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Metallic Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544805 (21) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341942 |
Beskrivning
Praktiskt modernt laminatgolv med en ytterst naturtrogen rustik eklook. Laminatgolvet är i plankformat med fas på alla 4 sidor. Plankorna är både extra breda och extra långa, vilket gör golvet till en imponerande syn och ett vackert blickfång i inredningen.
HARO laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Metallic Natur har förutom ett vackert utseende också en rad praktiska egenskaper. Golvet är exempelvis i slittålighet klass 33 och är därför lämpligt för både den privata bostaden och för många olika kommersiella ändamål.
Dessutom är golvet designat så att det är särskilt motståndskraftigt mot vatten. Det är därför ett bra val i entrén, tvättstugan och köket. Laminatgolvet är dock inte godkänt för våtrum.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

