Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Flavia Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544799 (54) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341936 |
Beskrivning
Med sitt ytterst verklighetstrogna och mycket naturtrogna trälook är detta vackra moderna HARO laminatgolv ett praktiskt alternativ till ett plankgolv i träslaget ek.
Laminatgolvet är slitstarkt, rengöringsvänligt och motståndskraftigt mot vatten, vilket gör golvet till ett bra val i de flesta av husets rum. Bland annat är golvet ett bra val i köket, tvättstugan och entrén.
Eftersom golvet är i slitklass 33 kan det också användas för en rad olika kommersiella ändamål.
Gran Via Ek Aqua Flavia Puro är i plankformat med fas på alla 4 sidor, vilket på vackraste sätt framhäver plankorna när ditt golv är lagt.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

