Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Flavia Grå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544790 (59) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341927 |
Beskrivning
Det vackra HARO laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Flavia Grå har en fin och ytterst verklighetstrogen gråtonad trälook, som är inspirerad av träslaget ek. Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas.
Laminatgolvet kommer från en särskild Aqua-serie, som är mer motståndskraftig mot vatten än ett vanligt laminatgolv, vilket gör golvet till ett självklart val i t.ex. köket, tvättstugan och hallen.
Laminatgolvet är i slitageklass 33 och är lämpligt för både den privata bostaden och för många olika kommersiella ändamål.
Golvet har ett modernt 5G klicksystem, vilket gör att golvet är lätt att lägga även om du inte har stor erfarenhet av golvläggning.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

