Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Trittt 200 Aquq Gran Via - Valnöt Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544808 (67) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341945 |
Beskrivning
Den vackra träslaget valnöt är inspirationen till detta vackra moderna laminatgolv. Golvets trälook är ytterst verklighetstrogen och golvet är i plankeformat med 4 sidor fas, vilket ytterligare underbygger golvets naturtroget utseende.
HARO laminatgolvet Gran Via Aqua Valnöt Vario är en aqua-laminat och är därför mer motståndskraftig mot vatten än de flesta laminat. Detta gör golvet till ett bra val i bl.a. köket, tvättstugan och entrén.
Laminatgolvet kan användas i både den privata byggnaden samt till många olika affärsändamål. Golvet är i slittålighet klass 33.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

