Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544814 (83) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341951 |
Beskrivning
Detta vackra moderna laminatgolv har en fin och verklighetstrogen trälook som är inspirerad av den klassiska danska träslaget alm. En träslag som sällan används till trägolv, men som är otroligt vacker.
HARO laminatgolvet Gran Via Aqua Alm Vario är i plankformat med 4 sidor fas. Golvet har ett integrerat klicksystem.
Laminatgolvet är slitstarkt och är motståndskraftigt mot vatten. Eftersom golvet samtidigt är rengöringsvänligt, är det ett bra val på platser där det ställs stora krav på golvet såsom i köket, i tvättstugan och i entrén.
Golvet är i slitklass 33.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

