Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Silverlönn Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544811 (88) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341948 |
Beskrivning
Slitstarkt och rengöringsvänligt laminatgolv med ett mycket naturtroget trägolv inspirerat av den vackra ljusa träslaget silverlönn.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och kan läggas i stora delar av bostaden. Golvet är exempelvis ett bra val i köket, tvättstugan och entrén, då det är motståndskraftigt mot vatten.
Dessutom är golvet i slitageklass 33 och kan användas för många olika yrkesändamål.
Laminatgolvet Gran Via Aqua Silverlönn Vario är utrustat med ett modernt 5G klicksystem.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

