Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Akacia Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544817 (86) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341954 |
Beskrivning
Den exotiska träslaget Akacia är inspirationen bakom detta laminatgolvs vackra mörka träutseende. Golvets vackra mörka träutseende är ytterst naturtroget.
HARO laminatgolvet Gran Via Aqua Akacia Vario är i plankform med 4 sidor fas, som framhäver de vackra långa plankorna när golvet är lagt.
Laminatgolvet är i slitageklass 33 och är därmed slitstarkt nog för att kunna användas till många olika yrkesändamål.
Golvet är dessutom motståndskraftigt mot vatten, vilket är praktiskt om golvet ska läggas i ett kök, tvättstuga eller liknande ställen.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

