| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Aqua Ek Eleganza Cremevit |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 541584 (41) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146513 |
Beskrivning
Detta vackra ljusa laminatgolv har en ytterst naturtrogen trälook, inspirerad av vittonad ek.
Laminatgolvet är i plankformat med fina långa brädor och har fas på alla 4 sidor, vilket på vackraste sätt framhäver de enskilda plankorna när golvet är lagt.
Laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Eleganza Cremevit är producerat av tyska HARO och är det som kallas en Aqua laminat, vilket betyder att golvet har extra skydd mot fukt. Detta gör golvet till ett utmärkt val i t.ex. köket, tvättstugan och entrén.
Laminatgolvet är slitstarkt och är lämpligt för både den privata bostaden och en lång rad olika verksamhetsändamål.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

