| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Aqua Ek Contura Stengrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 540266 (90) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100954 |
Beskrivning
En gråtonad ekträgolv är inspirationen bakom detta vackra och ytterst verklighetstrogna moderna laminatgolv. Golvet är i plankformat med 4 sidor fas, som framhäver de enskilda plankorna när golvet är lagt.
HARO laminatgolvet är i slittålighet klass 33 och är därmed slitstarkt nog för att kunna användas i både den privata bostaden och för olika kommersiella ändamål.
Laminatgolvet Ek Contura Stengrå är från Gran Via Aqua serien, där golven har extra skydd mot fukt. Därmed kommer detta golv att vara ett utmärkt val i köket, tvättstugan och andra rum där det finns en hög risk för att golvet utsätts för fukt.
Laminatgolvet är tack vare det integrerade Top Connect klicksystemet lätt att lägga även om du inte har stor erfarenhet av golvläggning.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

