| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Aqua Ek Emilia Sammetgrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 540271 (355) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100957 |
Beskrivning
Detta fina moderna laminatgolv från HARO kommer att vara ett bra val om du letar efter ett nytt golv till köket, tvättstugan eller entrén. Laminatgolvet är både slitstarkt och har dessutom extra skydd mot fukt, vilket gör golvet särskilt lämpligt för dessa rum. Golvet kan dock, förutom i badrummet och andra våtutrymmen, läggas i hela bostaden.
Laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Emilia Flöjlsgrå har en modern grå trälook som är inspirerad av gråtonad ek. Golvet har en mycket naturtrogen look.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas, vilket framhäver de enskilda plankorna när du har lagt ditt golv.
Laminatgolvet har ett modernt klicksystem för lätt och enkel montering.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

