| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Aqua Ek Emilia Honung |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 540269 (768) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100963 |
Beskrivning
Den vackra klassiska träsorten ek återges i detta fina moderna laminatgolv till perfektion. Samtidigt gör golvets authentic soft yta att golvet inte bara ser ut som, utan också känns som trä. Golvet är otroligt behagligt att gå på med bara fötter.
Det fina HARO laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och är det som kallas en aqua laminat, där golvet har extra skydd mot fukt. Detta är särskilt en fördel om golvet ska läggas i ett kök, tvättstuga eller liknande rum.
Laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Emilia Honung har ett modernt klicksystem, som säkerställer att golvet är lätt att lägga och inte kräver stor erfarenhet av golvläggning.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

