| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Aqua Ek Eleganza Rökt |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 542059 (774) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146522 |
Beskrivning
Vackert mörkt laminatgolv med en mycket verklighetstrogen trälook, som är inspirerad av rökt ek. Laminatgolvet är i plankformat med fina långa plankor och fas på alla 4 sidor.
HARO laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Eleganza Rökt är, som namnet antyder, en aqua laminat, vilket betyder att golvet har extra skydd mot fukt. Tillsammans med golvets höga slitstyrka gör det att golvet är ett självklart val i exempelvis köket, tvättstugan, entrén och liknande rum.
Golvet höga slitstyrka gör också att golvet är lämpligt för en rad olika verksamhetsändamål.
Laminatgolvet är tack vare det integrerade Top Connect klicksystemet lätt att lägga.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

