Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Aqua Ek Flavia Rökt |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 234 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544793 (775) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146522 |
Beskrivning
Detta vackra moderna laminatgolv är både otroligt snyggt att se på och samtidigt ytterst praktiskt, om du är på jakt efter ett nytt golv till köket, tvättstugan eller liknande rum.
Laminatgolvet har en mycket naturtrogen trälook, som är inspirerad av rökig ek. Golvet är i planksformat med en fas på alla 4 sidor, vilket framhäver plankorna när golvet är lagt.
HARO laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Flavia Rökt är en aqua laminat, vilket betyder att golvet har extra skydd mot fukt. Golvet är i slittålighet klass 33 och är därmed slitstarkt nog för både privat bostad och kommersiellt bruk.
Laminatgolvet har ett modernt Top Connect klicksystem, som säkerställer lätt och enkel montering.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

