| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Emilia Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 540270 (803) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100960 |
Beskrivning
Letar du efter ett nytt golv till köket, tvättstugan eller entrén, så är det värt att överväga om inte en Aqua laminat är den rätta lösningen, här har golvet nämligen extra skydd mot fukt, vilket gör att golvet är skapat för att klara de utmaningar som ställs på golven i dessa rum.
HARO Gran Via Aqua Ek Emilia Puro är just en Aqua laminat och är dessutom slitstarkt, vilket betyder att golvet både kan läggas i privata hem och kan användas för olika kommersiella ändamål.
Golvet har ett otroligt verklighetstroget träutseende, som är inspirerat av träslaget ek. Golvet har dessutom en särskild autentisk yta, som också känns som trä.
Laminatgolvet är i plankformat med vackra långa plankor och 4 sidor fas, som på vackraste sätt framhäver de enskilda plankorna, när ditt golv är lagt.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

