Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Gran Via Aqua Ek Eleganza Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk yta |
| Slitage klass: | 33 Aqua |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 541582 (804) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146519 |
Beskrivning
HARO Gran Via Aqua Ek Eleganza Natur är ett vackert modernt laminatgolv med en ytterst naturtrogen eklook, som ger laminatgolvet ett klassiskt uttryck. Golvet har dessutom en särskild authentic yta, som också känns som trä.
Förutom att vara vackert att se på har golvet också en rad praktiska egenskaper, som gör att golvet är lämpligt för både privata bostäder och många olika kommersiella ändamål.
Golvet är exempelvis det som kallas en Aqua laminat, vilket gör att golvet är extra motståndskraftigt mot vatten. Detta gör golvet till ett utmärkt val i köket, tvättstugan och entrén.
Det vackra golvet är i plankformat med fina långa plankor och 4 sidor fas.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

