| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Tritty 200 Aqua - Ek Veneto Crema |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i egetræslook m. autenthic mat overflade |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor fasade |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 541585 (805) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146534 |
Beskrivning
Detta HARO laminatgolv är ett vackert och ytterst modernt golv som är perfekt för både ditt hem och olika kommersiella ändamål.
Laminatgolvet är i slittålighet klass 33 och i plankformat med 4 sidor fas, vilket gör att de enskilda planken framhävs när golvet är lagt.
Ek Veneto Crema är från serien Tritty 200 Gran Via Aqua och golvet är därför extra skyddat mot fukt.
Därmed kommer detta golv att vara ett självklart val i både kök, tvättstugor eller andra rum där det finns risk för att golvet blir vått. Det är dock inte godkänt för våtrum.
Haro laminatgolv är lämpligt för golvvärme och har ett starkt klicksystem som gör det lätt att montera.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

