| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Portland Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i egetræslook m. autenthic overflade |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 540272 (806) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100969 |
Beskrivning
Detta fina HARO laminatgolv är ett praktiskt och slitstarkt golv som passar perfekt in i den moderna bostaden, men som också kan användas för en lång rad olika verksamheter. Golvet är i slitklass 33.
Eftersom golvet är en Aqua laminat och är extra skyddat mot fukt, är golvet ett självklart val till köket, tvättstugan eller liknande.
Gran Via Aqua Ek Portland natur är perfekt för de stora öppna rummen, där de stora plankorna skapar en härlig känsla av rymd och elegans. Golvet kan dock också utan problem användas i mindre rum.
HARO Laminatgolv är lämpligt för golvvärme och har ett starkt klicksystem som gör att det är lätt att montera.
Golven har dessutom fått det tyska miljömärket Blauer Engel, som är din garanti för att golvet är producerat med omtanke för både miljön och ditt inomhusklimat.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

