| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Ek Melina |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år privat bostad, 5 år näringsverksamhet |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 535238 (158) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1882660 |
Beskrivning
Med ett laminatgolv som Ek Melina är du säker på ett vackert golv i många år. Moderna laminatgolv är nämligen kända för sina naturtrogna ytor, solida kvaliteter och praktiska egenskaper.
Ett HARO laminatgolv kräver i stort sett ingen underhåll och är perfekt för både bostäder och företag.
Ek Melina är lämplig för hög belastning i privata bostäder och måttlig belastning för kommersiella ändamål.
Ek Melina är ett ljust golv med en mycket naturtrogen trälook.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

