| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Ek Italica Creme |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år privat bostad, 5 år näringsverksamhet |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 538653 (136) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043351 |
Beskrivning
Rustikt och mycket autentiskt laminatgolv i en verklighetstrogen återgivning av träslaget ek. Golvet passar perfekt till den moderna inredningen och är lätt att rengöra.
HARO laminatgolvet Ek Italica Creme har ett autentiskt uttryck som inte bara ser ut som, utan också känns som äkta trä.
Golvet har klicksystemet TopConnect, som är ett av de enklaste klicksystemen i världen, vilket gör att det kan läggas även utan föregående erfarenhet av golvläggning.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

