| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HATO Tritty 90 - Ek Savona Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år privat bostad, 5 år näringsverksamhet |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 538649 (222) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043357 |
Beskrivning
Vackert HARO laminatgolv i ekträlook med en yta som känns sammetslen och därför är härligt att gå på med bara fötter.
Laminatgolvet Ek Savona Natur är matt, men har en lätt glänsande struktur som på vackraste sätt underbygger golvets naturliga utseende.
Golvet är UV-beständigt och bleknar inte av solen, vilket betyder att det behåller sitt vackra utseende år efter år.
Till detta laminatgolv passar:
Sockel laminat - Ek Portland Natur
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

