| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Ek Torri Grå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Beskrivning: | Laminat med trælook |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544696 (160) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341833 |
Beskrivning
Detta moderna laminatgolv har en verklighetstrogen och svagt gråaktig trälook som på ett mycket naturtroget sätt återger ekens vackra ådringar. Golvet är i plankformat med 4 sidor fas.
HARO laminatgolvet kan läggas i större delen av huset och kommer med en slitagegaranti på 20 år, om golvet läggs i en privat bostad.
Det robusta laminatgolvet Ek Torri Grå är i slitageklass 32.
Golvet har ett praktiskt klicksystem och kan läggas som ett flytande golv.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

