| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Ek Bari Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Beskrivning: | Laminat med trælook |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544684 (161) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341821 |
Beskrivning
Med sitt ytterst naturtro ekträlook och den rengöringsvänliga ytan är detta sköna robusta laminatgolv ett vackert och praktiskt alternativ till ett trägolv.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och har en särskild authentic yta, som gör att golvet också känns som trä.
HARO laminatgolvet Ek Bari Puro är i slittålighet klass 32 och har en slittålighetsgaranti på 20 år, om golvet läggs i en privat bostad.
Laminatgolvet har ett modernt 5G klicksystem och kan läggas även utan föregående erfarenhet av golvläggning.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

