| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Bari Bernstein |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544675 (174) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341812 |
Beskrivning
Laminatgolvet Ek Bari Bernstein har ett vackert utseende, som är en mycket naturtrogen återgivning av rökigt ekträ.
Laminatgolvet är i plankformat med måtten 193 x 1282 mm och har fas på alla 4 sidor, vilket framhäver plankorna när golvet är lagt.
HARO-golvet är robust och är i slitageklass 32.
Laminatgolvet har ett praktiskt modernt klicksystem, vilket gör att golvet är lätt att lägga och kan läggas som ett flytande golv.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

