| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Ek Bari Grå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Beskrivning: | Laminat med trælook |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544678 (248) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341815 |
Beskrivning
Med sin fina grå färg och det mycket verklighetstrogna ekutseendet, som på otroligt naturtroget sätt återger ekens vackra ådringar, är detta fina laminatgolv ett praktiskt modernt golvalternativ.
Laminatgolvet har en autentisk yta som känns som trä och är i plankformat med fas på alla 4 sidor.
HARO laminatgolvet Ek Bari Grå är i slittålighetklass 32 och har en slittålighetsgaranti på 20 år, om golvet läggs i en privat bostad.
Golvet har Top Connect klicksystem.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

