| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Ek Bari Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544681 (172) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341818 |
Beskrivning
HARO laminatgolvet Ek Bari Natur liknar till förväxling ett plankgolv i träslaget ek och tack vare den särskilda authentic ytan känns golvet också som ett äkta trägolv.
Laminatgolvets plankor mäter 193 x 1282 mm och har en tjocklek på 7 mm. Plankorna har fas på alla 4 sidor, vilket framhäver plankorna när ditt golv är lagt.
Läggs golvet i en privat bostad får du 20 års slitagegaranti. Golvet är i slitageklass 32.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

