| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Kastanj Varese |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Beskrivning: | Laminat med trælook |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544693 (240) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341830 |
Beskrivning
Träslaget kastanj är inspirationen till detta vackra laminatgolv från HARO. Laminatgolvets vackra ljusa trälook är ytterst naturtroget.
Laminatgolvet är i plankformat och har fas på alla 4 sidor, vilket framhäver plankorna när golvet är lagt. Plankorna mäter 193 x 1282 mm.
Laminatgolvet Kastanje Varese har en särskild authentic soft yta som känns som äkta trä och är behaglig att gå och stå på.
Golvet är i slittålighet klass 32 och har en slittålighetsgaranti på 20 år.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

