| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Pinje Florens |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544687 (273) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341824 |
Beskrivning
Ett laminatgolv är ett praktiskt golvalternativ och väljer du ett kvalitetsgolv som detta är det också ett vackert golv som till förväxling liknar ett äkta trägolv.
Laminatgolvet Pinje Florens' vackra trälook är inspirerad av nålträdsorten pinje. Golvet är i plankformat med 4 sidor fas.
HARO laminatgolvet har en matt soft yta som känns sammetslen.
Laminatgolvet är i slitageklass 32 och har ett modernt 5G klicksystem.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

