| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Tritty 90 - Ek Flavia Vit |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 7 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Beskrivning: | Laminat med trælook |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,22 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544699 (277) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341836 |
Beskrivning
Både ytskiktets struktur och utseende av detta vackra laminatgolv är så naturtroget att det är otroligt svårt att se skillnaden mellan laminatgolvet och ett äkta vittonat ekparkettgolv.
HARO laminatgolvet Ek Flavia Vit är i plankformat med 4 sidor fas.
Laminatgolvet kan läggas i största delen av huset och är i slitageklass 32.
Golvets moderna 5G klicksystem gör att det är lätt att lägga och att golvet kan läggas som ett flytande golv.
För detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

