Varen kan ses i butiken i: |
Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek italica Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av hög kvalitet |
| Varunummer: | 05 530338 (133) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1621269 |
Beskrivning
Dessa HARO laminatplankor har vackra avtryck av ek, vilket framhävs av djupstrukturen i den matta ytan. Här får du verkligen känslan av ett “riktigt” trägolv.
Plankorna är extra breda och extra långa. Plankeffekten förstärks av fas (skånkant) på alla fyra sidor av plankorna.
Det finns 25 års slitagegaranti på detta HARO laminatgolv. Golvet Gran Via Eg italica Natur är lämpligt för vattenburen golvvärme, och montering utförs enkelt med ett starkt klicksystem.

