| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek Portland puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv XXL Plank matt |
| Varunummer: | 05 533140 (32) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1763838 |
Beskrivning
Detta extremt slitstarka HARO laminatgolv har den naturliga glöden från ekträ. HARO laminatgolvet Gran Via Ek Portland puro är mycket autentiskt, vilket förstärks av den matta ytan med djupstruktur.
Brädorna är extra breda och extra långa. Bräd-effekten framhävs av att det finns fas (skråkant) på alla fyra sidor av brädorna.
Ytan är extra stark, och golvet kan användas för kommersiella ändamål, till exempel kontor. Det finns 25 års slitagegaranti på golvet i privata bostäder.
En stark klicksystem gör det enkelt att montera brädorna. Golvet är lämpligt för vattenburen golvvärme.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

