Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek Portland natur |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2,200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande leverantörer |
| Varunummer: | 05 533141 (124) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1763839 |
Beskrivning
Detta HARO laminatgolv med namnet Gran Via Ek Portland Natur har en den naturliga glöden, och det vackra nyansspelet, som vi känner i ek. Golvet är mycket autentiskt, vilket förstärks av den matta ytan med djupstruktur.
Bräde-effekten framhävs av att det finns fas (snedkant) på alla fyra sidor av brädorna. Brädorna är extra breda och extra långa.
Ytan är extra stark, och golvet kan användas för kommersiellt bruk på exempelvis kontor. Det finns 25 års slitagegaranti på golvet.
En stark klicksystem gör det enkelt att montera brädorna. Golvet är lämpligt för vattenburen golvvärme.
Till detta HARO laminatgolv passar:
Fotlist laminat - Ek Portland Natur
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

