Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek Veneto crema |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv XXL |
| Varunummer: | 05 535269 (52) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1882648 |
Beskrivning
Detta vackra HARO laminatgolv har ett fint tidlöst och autentiskt utseende. Den matta ytan har en fin struktur, där man kan ana golvets fina avtryck.
Brädorna är extra breda och extra långa. Bräd-effekten förstärks av att det finns fas (snedkant) på alla fyra sidor av brädorna.
Golvet Gran Via Ek Veneto Crema är utrustat med ett starkt klicksystem som gör det enkelt att montera/lägga golvet. Du får här ett mycket robust golv som tillhör slitageklass 32. HARO laminatgolvet är lämpligt för vattenburen golvvärme.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

