| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek Italica Creme |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv XXL Plank |
| Varunummer: | 05 530693 (372) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1621265 |
Beskrivning
Detta vackra HARO laminatgolv har med sina fina ådringar ett vackert och mycket autentiskt utseende.
Golvet har en fin matt yta och är utrustat med fas på alla 4 sidor, vilket är med till att framhäva de fina breda plankorna.
Golvet är försett med ett starkt klicksystem, som gör det enkelt att sammanfoga/lägga golvet.
Du får här ett mycket robust golv, som tillhör slittålighet klass 32.
HARO laminatgolvet Gran Via Ek Italica Creme är lämpligt för vattenburen golvvärme.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

