Varen kan ses i butiken i: |
Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek Emilia Honung |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 i privatbostad, 5 i näringsliv år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 538772 (260) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043456 |
Beskrivning
Ek är med sina välkända ådringar en otroligt vacker träslag, som återges mycket naturtroget i detta fina HARO laminatgolv, som med sin gyllene ton har ett varmt uttryck.
Golvets yta är det som kallas en authentic soft yta, som både bidrar till golvets verklighetstrogna utseende samt gör att golvet känns mjukt och sammetsliknande.
HARO laminatgolvet Gran Via Ek Emilia Honung har fas på alla fyra sidor, vilket framhäver de enskilda brädorna när ditt golv är lagt.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

