Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek Emilia sammetsgrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk soft yta |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i näringsliv |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 538770 (209) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043447 |
Beskrivning
Med sitt vackra färgspektrum, den fina sammetgrå färgen och det mycket autentiska utseendet är detta laminatgolv ett dekorativt inslag i inredningen.
HARO laminatgolvet är en naturtrogen återgivning av gråtonad ek och känns tack vare den särskilda authentic soft ytan också som ett trägolv.
Golvet Gran Via Ek Emilia Sammetgrå har ett inbyggt klicksystem och kan läggas som ett flytande golv.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

