| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek Eleganza cremevit |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i ekträlook m. autentisk ytstruktur |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i företag |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 541518 (579) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146567 |
Beskrivning
Trots ljusa laminatgolv med ett vackert utseende, inspirerat av ett plankgolv i vittonad ek.
Golvet är producerat av tyska Haro och har en autentisk yta som känns som trä.
Trots det ljusa utseendet är golvet tack vare den goda slitstyrkan och den enkla rengöringen och skötseln ett både snyggt och praktiskt golvalternativ.
Laminatgolvet Gran Via Ek Eleganza Cremevit har 4-sidig fas, vilket framhäver plankorna när ditt golv är lagt.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

