Varen kan ses i butiken i: |
Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Ek Veneto Natur |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 541520 (291) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146573 |
Beskrivning
Vackert modernt laminatgolv med en autentisk och mycket naturtrogen eklook. Laminatgolvet har vackra långa brädor som på bästa sätt framhävs av en fas på alla 4 sidor när golvet är lagt.
Laminatgolvet Gran Via Ek Veneto Natur har en autentisk matt yta som gör det mer än svårt att se och känna att det inte är äkta trä. Ytan gör att golvet liknar ett oljat trägolv.
Laminatgolvet har ett modernt 5G klicksystem och kan läggas som ett flytande golv.
Golvet är i slittålighet klass 32 och har en slittålighetsgaranti på 25 år.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

