| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Gran Via - Ek Eleganza Rökt |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i egetræslook m. autenthic overflade |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, TopConnect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 542053 (740) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146582 |
Beskrivning
Det läckra HARO laminatgolvet Gran Via Ek Eleganza Rökt är ett slitstarkt modernt golv som kommer att vara ett självklart val för ditt hem, om du gillar mörkt trä.
HARO laminatgolvet har en superläcker yta som känns som trä samt ett utseende som på pricken liknar rökig ek.
Golvet har en slitagegaranti på 25 år samt ett modernt 5G klicksystem som gör det enkelt att montera golvet, även om man inte har golvläggningserfarenhet.
Laminatgolvet är ett miljövänligt val och bär det tyska miljömärket Blauer Engel, vilket säkerställer att golvet är producerat med hänsyn till både miljön och innemiljön.

