| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Gran Via - Ek Flavia Rökt |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i egetræslook m. autenthic overflade |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, TopConnect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544729 (807) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341866 |
Beskrivning
Detta mörka rustika HARO laminatgolv ger ett helt särskilt och mycket vackert uttryck till ditt hem. Golvet är en efterlikning av ett plankgolv i rökig ek.
Golvet har ett 5G klicksystem, som gör det enkelt att montera, även för dig som inte har erfarenhet av golvläggning.
Laminatgolvet har en slitgaranti på 25 år och är slitstarkt nog för att klara vardagens slitage och strapatser.
Laminatgolvet har en autentiskt strukturerad yta, som gör att golvet känns som ett riktigt trägolv.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

