| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Gran Via - Valnöt Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i valnødstræslook m. autenthic soft overflade |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, TopConnect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544738 (808) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341875 |
Beskrivning
Träslaget valnöt återges till perfektion i detta vackra mörka laminatgolv från tyska HARO. Laminatgolvet har ett fint färgspektrum och är plankformat med 4 sidor fas.
Golvet har ett modernt 5G klicksystem som gör det lätt att montera golvet.
Laminatgolvet är praktiskt samt rengöringsvänligt och den autentiska strukturerade ytan gör att golvet också känns som ett riktigt trägolv.
Golvet har en slitgaranti på 25 år samt en slitstyrka som lätt klarar daglig användning och slitage.
Gran Via Valnöt Vario bär det tyska miljömärket Blauer Engel, vilket säkerställer att golvet är producerat med hänsyn till både miljön och ditt inomhusklimat.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

