| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Gran Via - Akacie Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Beskrivning: | Laminat i Akacietræslook m. autenthic soft overflade |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, TopConnect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 544747 (809) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2341884 |
Beskrivning
Detta vackra mörka HARO laminatgolv ger ditt hem en elegant och lyxig look. Golvets trälook är en naturtrogen återgivning av Akaciaträ.
Gran Via Akacie Vario har fina långa plankor som bidrar till den lyxiga och vackra looken.
Utöver att golvet har en slitgaranti på 25 år, har golvet ett smart 5G klicksystem, vilket gör att det är enkelt att montera, även om du inte har erfarenhet av att montera ett golv.
Golvet bär det tyska miljömärket Blauer Engel, vilket är en garanti för att golvet är producerat med hänsyn till miljön och ditt inomhusklimat.

