| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Eleganza Rökt |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 542056 (822) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146549 |
Beskrivning
Detta laminatgolv har en rustik mörk look som förväxlas med ett plankgolv i rökek. Golvet är i plankformat och har några fina brädor som syns tydligt, då golvet har 4 sidor fas.
Detta HARO Tritty 200 Aqua laminatgolv är en Aqua laminat och är särskilt lämpligt för t.ex. köket och tvättstugan.
Laminatgolvet är också bra för dem som vill prova att lägga det själva, då det är utrustat med det enkla och lätta TopConnect klicksystemet.
Det finns 25 års garanti på detta golv vid användning i privata hem.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

