| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Portland Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 539146 (251) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043471 |
Beskrivning
HARO laminatgolv med en vacker naturtro ekträlook och många praktiska egenskaper som gör golvet till det perfekta valet för ditt moderna hem.
Golvet är i plankformat med 4-sidig fas som framhäver de enskilda plankorna när golvet är lagt.
Förutom att golvet har ett klassiskt och elegant utseende, så har det en garanti på 25 år.
Tritty 200 Aqua är också extra skyddat mot fukt och är därför ett praktiskt golv för ditt kök, tvättstuga eller entré.
HARO laminatgolven har det tyska miljömärket Der Blauer Engel.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

