| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Emilia Honung |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 540242 (311) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100939 |
Beskrivning
Vackert modernt laminatgolv som förväxlas med ett plankgolv i träslaget ek. Golvet har ett ytterst autentiskt och härligt varmt träutseende.
Golvet är utrustat med ett praktiskt modernt klicksystem för enkel och smidig montering. Laminatgolvet Ek Emilia Honung är i slittålighet klass 33 och har en slittålighetsgaranti på 25 år.
Tritty 200 Aqua är extra skyddat mot fukt och är därför ett riktigt bra val i köket, tvättstugan, entrén och liknande rum. Golvet kan också användas för många olika kommersiella ändamål.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

