| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Portland Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 M2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 540245 (821) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100945 |
Beskrivning
Vackert modernt laminatgolv som har ett vackert plankformat och en ytterst naturtrogen ekträlook.
Laminatgolvet är motståndskraftigt mot vatten och är därför ett utmärkt val i köket, tvättstugan, entrén och liknande ställen.
Golvet Ek Portland Natur är i slitageklass 33 och kan användas både i den privata bostaden samt till olika kommersiella ändamål.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och har ett praktiskt modernt klicksystem för enkel och smidig montering.
Det finns 25 års garanti på detta golv vid användning i privata hem.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

