| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Contura Stengrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja. 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 540239 (825) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100930 |
Beskrivning
Detta fina laminatgolv har en modern ljus ekträlook, vilket gör det perfekt för en modern skandinavisk inredning.
Golvet är utrustat med både ett smart TopConnect klicksystem samt har en slitgaranti på 25 år.
Tritty 200 Aqua Ek Contura Stengrå är ett aqua laminatgolv som har extra skydd mot fukt. Detta gör golvet särskilt lämpligt för rum som köket, tvättstugan och entrén.
Laminatgolvet är tillverkat med hållbara material, HARO laminatgolv har därför fått det tyska miljömärket "Der Blauer Engel"
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

