| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Emilia Sammetgrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 540244 (827) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100933 |
Beskrivning
Detta vackra Tritty 200 Aqua Ek Emilia Sammetgrå har en elegant gråtonad ekträlook, som ger golvet ett modernt uttryck.
Laminatgolvet är designat för att motstå den dagliga slitage även i den hektiska barnfamiljen och fortfarande behålla sin skönhet i många år.
Förutom golvets eleganta och naturliga utseende har det också en hög slitstyrka på 25 år och kräver dessutom i stort sett ingen underhåll.
Det moderna golvet har både en enkel klickfunktion samt 4 sidor fas. Golvet är en Aqua laminat och har extra skydd mot fukt.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

