| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Flavia Grå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544760 (828) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341887 |
Beskrivning
Detta vackra HARO laminatgolv har en modern unik och rustik gråtonad trälook. Med ett fint färgspel, som är en naturtrogen återgivning av ådringarna i ekträ.
Golvet är i plankformat och har några fina brädor, som syns tydligt då golvet har 4-sidig fas.
Det läckra HARO Tritty 200 Aqua laminatgolvet är bra för dig som vill försöka lägga golvet själv, då det är utrustat med ett enkelt och lätt TopConnect klicksystem.
Dessutom är laminatgolvet designat med extra skydd mot fukt och är därför ett utmärkt val i köket eller tvättstugan.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

